Dark mode


Темная тема
A+ | Сброс | A-
Хакерська атака на урядові сайти України була здійснена через одну IT-компанію – ЗМІ
Хакерська атака на урядові сайти України була здійснена через одну IT-компанію – ЗМІ
Для того, щоб здійснити централізовану кібератаку на сайти українського уряду, використали одну приватну IT-компанію, яка розробляла ці веб-сторінки.

Так, за даними Економічної правди, йдеться про київську ІТ-компанію Kitsoft (ТОВ Комп’ютерні інформаційні технології).

Вона спеціалізується на розробці продуктів для бізнесу та держорганів.

– Сценарій нападу на державні інформаційні ресурси нагадує кібератаку 2017-го через програмне забезпечення M.E.Doc. Попередньо відомо, що атаковані державні веб-сайти були збудовані на CMS October компанією Kitsoft. Вона також займається розробкою нових та модернізацією існуючих компонентів Дії на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг, – пишуть у виданні.

За даними ЗМІ, кібератака реалізована завдяки вразливості системи керування вмістом веб-сайтів October CMS, яку виявили ще у травні 2021 року.

Уточнюється, що сайт Kitsoft не працював під час збою так само, як і сторінки держорганів.

Через кешовану версію в Google можна було побачити, що ТОВ Комп’ютерні інформаційні технології займалася створенням інтернет-ресурсів для майже 40 державних органів, установ та організацій.

Засновник і директор консалтингової агенції з кібербезпеки HackControl Микита Книш тим часом заявив, що кіберполіцію попереджали про великі проблеми з кібербезпекою держресурсів.

– Ми попереджали, що у разі початку війни так само будуть йти повідомлення про замінування установ, організацій, об’єктів критичної інфраструктури, – сказав Книш.

Він уточнив, що все це є частиною гібридної війни та повторює те, що вже відбувалося у 2014 році.

Читайте

Польский с ошибками: Варшава обвинила РФ в кибератаке против Украины

?>

Еще новости от: fakty.com.ua